Xclusively Xpressing Community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

Latest topics
» Medela Harmony
Hai saya orang Baru EmptyTue Mar 05, 2013 3:45 pm by alliey.5241

» Medela PIS
Hai saya orang Baru EmptyTue Mar 05, 2013 3:42 pm by alliey.5241

» Quinny Zapp
Hai saya orang Baru EmptyTue Mar 05, 2013 3:36 pm by alliey.5241

» Testing tickers, Avatar,Signature Etc
Hai saya orang Baru EmptyMon Dec 05, 2011 10:28 am by mrssyediz

» Selamat Datang!
Hai saya orang Baru EmptyMon Dec 05, 2011 9:47 am by mrssyediz

» Aktiviti Penyusuan Susuibu sepanjang Bulan Julai 2011
Hai saya orang Baru EmptyWed Jul 13, 2011 7:16 pm by Hayatie

» Salam kenal..
Hai saya orang Baru EmptyWed Jul 13, 2011 7:13 pm by Hayatie

» Hai saya orang Baru
Hai saya orang Baru EmptyMon Jun 20, 2011 2:00 pm by Hayatie

» oooouuuh~ terjumpa sudah!
Hai saya orang Baru EmptyMon Jun 20, 2011 1:02 am by Hayatie

Cit Chat Cak

Hai saya orang Baru

2 posters

Go down

Hai saya orang Baru Empty Hai saya orang Baru

Post  rodziana85 Wed Apr 20, 2011 2:39 pm

Hai,
Saya baru tahu kewujudan forum ini. Seronok juga ada ibu2 yang senasib.
Ingatkan ada susuibu.com ajer.
Pengenalan diri:
Saya berumur 26tahun
Baru menyusukan anak 5bulan.
Mengepam bermula pada hari pertama di labour room tp x keluar pun susunya huhu
Hari kedua dah give up, tapi kakak paksa pam. Akhirnya berjaya mengepam susu dan sehingga hari ni fully pumping.
Baru-baru ni saya diserang ibu2 yg gagal Breastfeeding dan ibu2 yg berjaya bf.
Sangat kecik hati dicemuh di fanpage facebook.
Memang salah sy terlalu obses dengan susu ibu, tapi sy x marah pada yg gagal BF namun saya sangat marah pada ibu yg sudah berjaya bf memperkecilkan semangat susu ibu saya.
Namun, saya akan belajar dari kesilapan dan tidak akan berputus asa walaupun didoakan susu kering oleh mereka yang tidak berhati perut.
Alhamdulilah, Susu saya semakin bertambah sejak kejadian itu. Syukur Alhamdulilah.

Harap dapat kata2 semangat untuk memenuhi 19bulan penyusuan susu ibu dari web ini :-)

rodziana85
Kenalan Baru

Back to top Go down

Hai saya orang Baru Empty Re: Hai saya orang Baru

Post  Hayatie Mon Jun 20, 2011 2:00 pm

rodziana85 wrote:Hai,
Saya baru tahu kewujudan forum ini. Seronok juga ada ibu2 yang senasib.
Ingatkan ada susuibu.com ajer.
Pengenalan diri:
Saya berumur 26tahun
Baru menyusukan anak 5bulan.
Mengepam bermula pada hari pertama di labour room tp x keluar pun susunya huhu
Hari kedua dah give up, tapi kakak paksa pam. Akhirnya berjaya mengepam susu dan sehingga hari ni fully pumping.
Baru-baru ni saya diserang ibu2 yg gagal Breastfeeding dan ibu2 yg berjaya bf.
Sangat kecik hati dicemuh di fanpage facebook.
Memang salah sy terlalu obses dengan susu ibu, tapi sy x marah pada yg gagal BF namun saya sangat marah pada ibu yg sudah berjaya bf memperkecilkan semangat susu ibu saya.
Namun, saya akan belajar dari kesilapan dan tidak akan berputus asa walaupun didoakan susu kering oleh mereka yang tidak berhati perut.
Alhamdulilah, Susu saya semakin bertambah sejak kejadian itu. Syukur Alhamdulilah.

Harap dapat kata2 semangat untuk memenuhi 19bulan penyusuan susu ibu dari web ini :-)

Salam rodziana,

Tahniah kerana masih kuat semangat untuk memerah walaupun tidak dapat direct feed. Ibu2 yang EP sememangnya mempunyai semangat yang extra kuat dalam memastikan anak masih dapat menikmati susu ibunya selama mungkin. Perasaannya? Hanya yang melaluinya sahaja yang dapat merasai pahit manis sepanjang tempoh itu.

Tidak dinafikan dalam tempoh itu juga, keterujaan kita untuk memberitahu semua bahawa tiada yang mustahil bagi ibu-ibu semua, jika mempunyai tekad untuk memberikan yang terbaik sama ada secara menyusukan terus atau pun memerah tegar. Dan keterujaan yang kita ingin suarakan itu pula disalah tafsir oleh orang yang membacanya.

Kerana melalui tulisan, tidak semua memahami niat didalam hati kita jika kita menulis mengikut hati dan pemikiran kita, dan kita harus memikirkan pula tidak semua orang yg mungkin akan memahami atau menafsirkan setiap patah tulisan kita itu seperti yang kita maksudnya.

Semoga rodziana tabah melalui tempoh EP ini. Dan jadikan tempoh ini untuk kita belajar skil-skil penyusuan utk anak yang seterusnya..

Jemputlah singgah ke blog saya untuk kisah EP saya dahulu selama hampir 2 tahun. Alhamdulillah, kini anak kedua saya dapat menyusukan secara terus.. Wink
Hayatie
Hayatie
Admin

http://xclusivelyxpressing.blogspot.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics